Maľovanie podľa čísel na plátno: Relaxujte pri kreatívnom tvorení dekorácií do vašej obývačky

Máte radi tvorenie, teší vás mať vo svojom domove vami vytvorené dekorácie a možno si trúfnete aj na rôzne nábytky? Potom máme v tomto článku pre vás námety na maľované obrazy podľa čísel.

Dostanete predlohu s plôškami označenými číslami a vyfrabujete ju pomocou priložených farieb. Nemusíte byť zrovna akademický maliar, ale to čo mať musíte, je trpezlivosť., lebo niektoré plôšky sú naozaj maličké a najmenší štetec tenučký. Vyfarbenie väčšišho obrazu vám môže zabrať niekoľko hodín, niekoľko večerov.  Vaša radosť z výsledku a relax, ktorý pri tvorivej činnosti zažijete za to stoja!

V článku sme zahrnuli motívy zvierat, ako inšpirácie pre zariadenie sme vybrali práve také obývačky, kde majitelia majú zavesené obrazy zvierat. Všimnite si, ako rôzne malé detaily dotvárajú ohromujúci celok: Zladiť žiarivé oči tigra s farebnými vankúšmi, na stenu zavesiť ako dekoráciu obyčajný konár, farebne zladiť vankúše a srsť tigra...

Maľovanie podľa čísel - sada obsahuje:

Ak si vyberiete lacnejšiu možnosť - plátno bez bez rámu:

 • plátno, ktoré nebude natiahnuté na drevenom ráme
 • predlohu obrazu a návod na maľovanie
 • namiešané farby v kelímkoch, kvalitné štetce

Ak si vyberiete možnosť plátno s rámom:

 • 100% bavlnené maliarske plátno s gramážou až 320 g/m² napnuté na ráme a s vytlačeným vzorom s očíslovanými políčkami
 • napínacie kliny - slúžia na spevnenie plátna, ktoré je natiahnuté na lištách, môžete si byť istí, že vďaka nim aj po rokoch bude váš obraz dokonale napnutý
 • sada na maľovanie - 3 štetce s rôznou hrúbkou štetín
 • sada kvalitných akrylových farieb bez zápachu v kelímkoch (3ml)
 • predlohu obrazu a návod na maľovanie

Vyberte si set na maľovanie podľa čísel na plátno

Moderná obývačka s obrazom slona

Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých obývačiek, kde je dominantou slon.

 • Mnoho ľudí verí, že slony prinášajú šťastie.
 • Obraz s párom slonov v obývačke môže byť tiež sybolom večnej lásky a vernosti. Slony majú rovnakého partnera po celý život.
 • Slony môžu vdýchnuť obývačke exotický pocit, celostenová nálepka spraví z vašej obývačky savanu...

Maľovanie podľa čísel SLON– stredná náročnosť - malovanie podla cisel

Zdroj obrázkov: airbnb.com

Celostenová fototapeta alebo maľba slona môže veľmi výrazne zmeniť charakter izby.

 • Môže byť v prirodzených farbách, kde sivá, hnedá a béžová navodia atmosféru savany. Ako doplnky môžete použiť rôzne paličky, konáriky, trstiny vo váze. Zostanete v minimalistickej palete. Vyberte zaujímavé tvary váz, etnické motívy a farebnosť. Možno odvážnejší nájde v nejakom bazáre aj africké drevené masky.
 • Hravé a pestrofarebné patchworkové slony, aké si môžete namaľovať pomocou čísel zase izbu rozjasnia a ak zvolíte aj doplnky v podobných alebo kontrastných farbách ako má obraz slona - koberce, vankúše, vázy, časti steny, či komodu - izba získa energiu príjemných stretnutí s priateľmi. Či už zameranými na umenie, gaming alebo popíjanie vínka a degustovanie rôznych pochutín.

Je jedno v akom štýle chcete izbu zariadiť: Vintage kreslo na čítanie so stojacou lampou pre osvetlenie knihy, slon vám do nej nakúka. Alebo moderná malá paneláková obývačka so žltou sedačkou a reálnou maľbou slona? Každý kto ku vám vojde, nemôže si slona nevšimnúť.

Napadlo ma trochu smiešne prepojenie s anglickou frázou "There is an elephant in the room." Ktoré je však o niečom celkom inom - o skrytom probléme, ktorý všetci zúčastnení cítia. Ak nájdete odvahu a slona pomenujete, pomôžete tak stretnutiu, aby dopadlo dobre, problému, aby bol vyriešený...

Vankúše do obývačky - Žirafa, zebra, tiger, gepard

Vaše maľované výtvory môžete doplniť vankúšmi - obývačková džungľa bude pripravená na pohodlné čítanie kníh, či pozeranie filmov. Niet nad pohodlie vytvorené na sedačke vankúšikmi.

 

Moderná obývačka s obrazom tigra, geparda, žirafy, či zebry

Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých obývačiek, kde sú obrazy zvierat.

 • Tyrkysové oči tigra a k tomu chlpaté tyrkysové vankúše na sedačku.
 • Oranžovo žltá srsť tigra a k nej doladené vankúše v žltých odtieňoch.
 • Olúpaný konár ako dekorácia? Výborne dolaďuje atmosféru prírody.
 • Žirafové doplnky, žirafový vzor srsti - ako dokázali obzváštniť sivú izbu.

Maľovanie podľa čísel SLON– stredná náročnosť - malovanie podla cisel

Zdroj obrázkov: airbnb.com

S rôznymi doplnkami sa z vašej izby stáva chameleón. Najlepšie je, že vankúše a rôzne fotoobrazy nie sú ani finančne náročné a tak môžete meniť vašu obývačku niekoľko razy ročne. Nielen na Veľkú noc a Vianoce, ale aj kedykoľvek uprostred roka môžete neutrálnu izbu zmeniť doplnkami na štýlovú. Ak nemôžete cestovať, môžete si priniesť kus exotickej cudziny do svojej obývačky prostredníctvom dekorácií. Už len mať dostatok úschovného priestoru na rôzne dekorácie a obrazy.

Jesným zo spôsobov uloženia "nadbytočných obrazov" je ich uloženie na podlahe - mierne naklonené a navrstvené. Ak máte umeleckého ducha alebo vaši priatelia, nedá im to nimi  zvedavo "neprelistovať". A vy môžete ich poradie meniť odľa nálady, vyberať si, ktorý sa ocitne na stene a ktorý bude vyčkávať v kôpke 🙂

Maľovaný obraz na stenu SLON 140x70 cm - malovanie podla cisel

Zdroj obrázkov: pinterest.com

Nuž áno, toto nie je nič pre minimalistov. Skôr pre tých, čo majú radi zmeny a nevadím im trošku dlhšie upratovanie 🙂

Bonbónik pre fajnšmekrov na záver

Tento článok som začala písať a vzory zvierat som si vybrala pre čarovné čosi, čo ma dnes oslovilo vo feede na Facebooku. Úžasné žirafové lustre!

Mám rada nadsázku, absurdný humor, spomínala som, že naša obývačka je v boho štýle. Kľudne by som sa na menší luster so slzičkami, ktorý drží biela žirafa v papuľke dala nahovoriť.

Ich cena je rovnako náročná ako cesta do Kene, do slávneho ubytovania - domu nakúkajú žirafy, smelo dnu pchajú svoje dlhé krky...:)

Zdroj obrázkov: 1stdibs.com

Maľovanie podľa čísel SLON– stredná náročnosť - malovanie podla cisel
Maľovanie podľa čísel SLON– stredná náročnosť - malovanie podla cisel
Maľovanie podľa čísel SLON– stredná náročnosť - malovanie podla cisel