Čo je to affiliate marketing?

Stránka Obývačky-inšpirácie je zameraná na propagáciu a podporu predaja.

Prečo stránka vznikla?

Moje odporúčania sú spracované formou katalógu produktov s blogom. V článkoch sa dozviete veľa o rôznych štýloch bývania a zariaďovaní obývačky v rôznych štýloch. Inšpirácie čerpám napríklad pri dovolenkovaní, vždy si dám záležať na výbere ubytka a zistila som, že dosť často vyberám bývanie vo vidieckom a provensálskom štýle, keď cestujeme ako rodina. Nenadarmo milujem levanduľku a Francúzsko.

Naša obývačka doma je zariadená v boho štýle. Bývame v panelákovom byte a obaja aj s mužom pracujeme doma. Dcérina izba je úzky slíž a naviac, máme aj psíka. Niekedy našu obývačku preto volám aj stolovňa – pretože tu máme 3 pracovné stoly s počítačmi, sedačku, ktorú počas našej práce najradšej okupuje náš havo. Havov „fancy“ pelech v zamatovom vzhľade, tmavozelenej farby  náš havo využil asi raz v živote 🙂

Ešte spomeniem pár políc nad stolami na knihy a farbičky – pretože ich s dcérou máme neskutočné hromady, veľmi rady tvoríme a kreslíme. Môj manžel miluje pestré farby – hlavne oranžovú a tak aj koberec, aby na ňom nebolo vidno občasné havkove packy je veľmi pestrý a vzorovaný. Dá sa povedať, že naša paneláková obývačka je atypická a tak trochu nepripravená na návštevy. Ale dobrých ľudí sa všade veľa zmestí a strávili sme u nás nejedenu oslavu, nejeden Silvester s priateľmi a ich rodinkami.

Telku a veľkú knižnicu máme v spálni, ale cez deň, keď pracujeme sa  zväčša aj tak skryjeme za slúchadlá a pozeráme každý do svojho monitora, prípadne prokrastinujeme pri nejakom seriáli. Na spoločné pozeranie je kino, na spoločne trávený čas dlhé prechádzky s havom, je to akčný viťúz a zdvihol náš denný priemer prechádzok na 7-8 kilometrov.

Ako stránka funguje?

Starostlivo vyberám, triedim a odporúčam produkty podľa vlastných skúsenosti, ale aj podľa recenzií od kupujúcich, ktoré nájdem na cenových porovnávačoch alebo weboch eshopov.

Nie som dovozca ani predajca tovaru. Nezodpovedám za realizáciu objednávok, ani za reklamácie.  Mojou úlohou je iba nasmerovanie vás – potenciálnych zákazníkov do eshopov.

Som zaevidovaná  v affliate sieťach Dognet.sk, CJ.com, Affial.com, eHub.cz ako publisher.

Stránka Obývačky-inšpirácie  je zameraná na propagáciu a podporu predaja produktov z eshopov od inzerentov (eshopov) z týchto affliate sietí.

Ako funguje affiliate marketing?

 • Vytváram čosi ako katalóg nábytkov a dekorácií do obývačky zatriedený podľa rôznych štýlov bývania.
 • Produkty na stránke sú naimportované z XML feedov – súborov s produktami, ktoré poskytli Inzerenti (rôzne eshopy) z affliate sietí.
 • Prehľadám tieto inzerentské eshopy: Aký tovar poskytujú? Starostlivo vyberám, ktoré produkty budem propagovať a ktoré nie…
 • Rovnako starostlivo si overujem recenzie na Inzerentov: Ako spoľahlivo a rýchlo realizujú objednávky? Majú tovar skladom?…
 • Keď nájdete tento katalóg, a niektorý produkt vás zaujal, po kliknutí na tlačidlá v popise produktu budete presmerovaný priamo na stránku eshopu, kde sa daný produkt predáva.
 • Vaša prípadná objednávka tovaru bude realizovaná priamo cez stránku daného eshopu, kam ste boli presmerovaný.
 • V prípade, že uskutočníte objednávku cez daný eshop, poznačí sa zrealizovanie objednávky aj v informačnom systéme affiliate siete Dognet.sk a pod. (iba jej suma a číslo objednávky).
 • Ak Inzerent (eshop) objednávku schváli ako zrealizovanú a zaplatenú, Publisherovi je v affliate sieti pripísaná dohodnutá provízia za privedenie zákazníka. Zvyčajne sa provízie schvaľujú až po uplynutí lehoty na vrátenie tovaru.

Affiliate marketing je teda forma reklamy. Spôsob ako prepojiť zákazníka s eshopom, prepojiť váš dopyt s ponukou eshopu. Tento spôsob môžu využiť vo veľkej miere blogeri, facebookoví alebo instagramoví influenceri alebo youtuberi. Ak odkazujú na produkty Inzerentov (eshopov) z affliate sietí a pomôžu priviesť Inzerentom (eshopom) nových zákazníkov, môžu získať za to provízie.

Čo je najväčší prínos stránky?

 • Blog s inšpiráciami a radami ako zariadiť obývačku v rôznych štýloch.
 • Zatriedenie katalógu podľa štýlov bývania, na veľkej väčšine nábytkových webov sú produkty triedené iba podľa miestností.
 • Snažili sme sa štruktúru webu navrhnúť tak, aby boli produkty ľahko porovnateľné a ľahko vyhľadateľné.
 • Prinášam skúsenosti prostredníctvom recenzií produktov.
 • Na budovaní obsahu každý deň pracujem a vylepšujem ho.

Kontaktujte nás:

Máte nejaké otázky? Napíšte nám na info@obyvacky-inspiracie.sk.
Takmer vždy odpíšeme najneskôr do nasledujúceho pracovného dňa a niekedy sa nám podarí odpovedať aj do hodiny.