Reprodukcie obrazov

Vidiecky štýl obývačky volia všetci tí, ktorí milujú pobyt vo svojej záhradke, v prírode, čerpajú z nej kľud a energiu. Určite v takejto obývačke majú miesto reprodukcie slávnych impresionistických obrazov, pretože sú plné slnečných lúčov, letnej atmosféry, priam počujete kŕkať žaby v leknovom rybníčku, či bzučať včely na ružových kríkoch v záhrade. Priam ako vo vašej vlastnej… na obraze je to stále neopozerané, či v lete, či v zime.

Claude Monet – jeho obrazy sú plné slnka a svetla. Na jeho obrazoch pochopíte, že mraky nie sú biele ani sivé, ale dokážu do seba vpiť všetky odtiene horiacej oranžovej alebo ružovej, akou žiaria zore. A tak isto v rieke zbadáte ako vo veľkom zrkadle zmäkčený odraz sveta. Zasnívajte sa spolu s Monetom.

Vincent van Gogh – prešiel si trápeniami, neuznaním, jeho štýl maľby bol považovaný za ťarbavý… A dnes? Dnes majú jeho obrazy hodnotu práve preto, že nik iný takým štýlom nemaľoval. Boľavé srdce, duša, či zaľúbenie ho stáli vlastné ucho. Čo je fikcia a čo pravda, čo je smäd po živote? Aj táto časť jeho osudu je zachytená v jeho autoportrétoch.

Auguste Renoir  – ako jediný impresionista používal aj čiernu na oblečení ľudí. Jeho obrazy sú ľudské stretnutia, radosť, zakvitnuté lúky a záhrady. Aj z nich na vás preniká južanské slnko a teplo.

Zobrazených 1–12 z 61 výsledkov