Náradie ku krbu

Čo ak sa počas horenia drevené polienka či pelety predsa len posunuli a celé sklo krbu je kvôli tomu čierne? Viete ako sklo na krbe vyčistiť?

  1. Počkajte, kým je krb vychladnutý.
  2. Naneste na sklo prostriedok na čistenie krbového skla, rozotrite ho pomocou papierovej vreckovky. Druhou papierovou vreckovkou sklo pošúchajte, aby na ňom nezostali žiadne sadze ani čmuhy a by ste dôkladne odstránili aj zvyšky čistiaceho prostriedku.
  3. Ak nemáte po ruke špeciálny čistiaci prostriedok, môžete použiť bežný prostriedok na riad, či na okná alebo navlhčenú papierovú vreckovku dajte trochu jemného popola spod roštu a naneste ho na sklo. Čistou suchou papierovou vreckovkou sklo pošúchajte, aby na ňom nezostali žiadne sadze ani čmuhy. Aké jednoduché však?

Ak máte to šťastie a vo vašej obývačke v rustikálnom štýle alebo vidieckom  štýle kraľuje krb, možno hľadáte kované náradie ku krbu.

Náradie ku krbu nielen ako pekný doplnok, ale aj funkčnú pomôcku na čistenie krbu.

Pomocou kutáča a lopatky odstránite všetok popol z roštu aj pod roštom. Posuniete polienko alebo peletu pri prikladaní do ohňa tak, aby sa plamene nedotýkali skla. Častejším čistením predídete zašpineniu skla na krbe pri horení dreva.

Zobrazuje sa všetkych 7 výsledkov