Servítky na dekupáž - levanduľové dekorácie

Schabby chic v sebe snúbi rôzne romantické a historické prvky. Charakteristický je opotrebovaný vzhľad nábytku, s rôznymi farebnými patinami, ktorý je často dosiahnutý renovovaním, prerobením staršieho nábytku.

Staršie renovované kúsky si priam pýtajú dozdobenie pomocou servítkovej techniky. Nájdete najrôznejšie vzory na servítkach – rozkvitnuté pivónie, ruže, ružové kríky, levanduľu, orgován, motýle – všetko zakvitnuté a voňavé 🙂

Decoupage technika postup:

  • Vystrihnete kvietky, či ovocie zo servítky. Oddelíte najvrchnejšiu vrstvu servítky, iba tá sa bude aplikovať na predmet, či nábytok.
  • Na farebne a patinami už upravený povrch nanesiete lepidlo na decoupage a potom servítku, vyhladíte ju hubkou, jemnými ťahmi od stredu smerom k okrajom obrázka, aby pod ňou nezostali bublinky.
  • Keď lepidlo zaschne, nanesiete lak na decoupage.

Takto si môžete ozdobiť rôzne džbány, krabičky, podložky pod poháre, ale aj truhličky a dvierka nábytku, operadlo stoličky, malý stolček a podobne. Lepidlo aj lak zostanú priesvitné a obrázok zo servítky vytvorí dojem maľby na dvierkach. Nemusíte byť maliar, čo vie tieňovať lupienky ruží, či orgovánu 🙂

Zobrazených 1–12 z 18 výsledkov