Kriedové farby na nábytok

Ak niečo patrí ku shabby chic štýlu, tak sú to pastelové odtiene ružovej, trkysovej, bledomodrej a žltej. Obvykle sa dobre kombinujú so šedou a smotanovou farbou.

Žienky, ktoré majú ako svoje hobby renováciu nábytku vám určite odporučia kriedové farby. Kriedová farba je farba na nábytok bez brúsenia. Nevadí, ak je nábytok zalakovaný, dokonca drží aj na drevotrieske. Dekorovať môžete aj rôzne menšie kúsky, rámy obrazov, rôzne krabičky, boxy, šperkovničky. Chalk paint ako sa im tiež hovorí môžete použiť skoro na akýkoľvek povrch. Po nanesení farby sa nanesie lak na kriedové farby alebo vosk na kriedové farby, ktorý napomáha trvácnosti farby.

Môže sa nanášať viac vrstiev farby a ich roztieraním pomocou handričky, hubky alebo štetca vytvárať dojem patiny.  Niekedy sa nanáša aj krakelovací lak, pre vytvorenie popraskaného vzhľadu. Shabby chic je bohatý aj na kvetinové vzory – obľúbené sú levandule, pivonky, ruže, orgovány… ktoré na nábytok dostanete pomocou servítkovej techniky, alebo decoupage techniky zdobenia.

Chalk paint – kriedové farby využijete na renováciu nábytu pre zariadenia v podobných štýloch interiéru – Provensálsky štýl, Vidiecky štýl alebo Vintage štýl.

Kliknite na tlačidlo „Koľko farby potrebujem?“ a dostanete sa do kalkulačky, kde zadáte počet metrov štvorcových, ktoré potrebujete vymaľovať a kalkulačka vám vypočíta veľkosť, resp. počet balení.

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky