Servítky na decoupage - levanduľové výrobky

Provensálsky štýl je štýl francúzskeho vidieka. Neodmysliteľné sú niektré kusy nábytku – príborník, či veľký „kredenc“ s patinou veku, prútené či kovové kreslá s filigránmi. Charakteristický tvar majú aj provensálske jedálenské stoličky.

Vyskúšate dozdobenie nábytkov alebo doplnkov zdobenie pomocou servítkovej techniky?

Môžete si vybrať najrôznejšie kvetinové obrázky, levanduľové vzory ku Provance jednoducho patria, pretože je to kraj, kde nájdete veľa fialových levanduľových polí…

Servítková technika postup:

  • Vystrihnete kvietky, či ovocie zo servítky. Oddelíte najvrchnejšiu vrstvu servítky, iba tá sa bude aplikovať na predmet, či nábytok.
  • Na farebne a patinami už upravený povrch nanesiete lepidlo na decoupage a potom servítku, vyhladíte ju hubkou, jemnými ťahmi od stredu smerom k okrajom obrázka, aby pod ňou nezostali bublinky.
  • Keď lepidlo zaschne, nanesiete lak na decoupage.

Takto si môžete ozdobiť rôzne džbány, krabičky, podložky pod poháre, ale aj truhličky a dvierka nábytku, operadlo stoličky, malý stolček a podobne. Lepidlo aj lak zostanú priesvitné a obrázok zo servítky vytvorí dojem maľby na dvierkach. Nemusíte byť maliar, čo vie tieňovať lupienky ruží, či orgovánu 🙂

Zobrazených 1–12 z 18 výsledkov