Príborník provensálsky štýl

Provensálsky štýl je štýl francúzskeho vidieka. Kraj ako inšpirácia impresionistov. Spaľujúcim slnkom zaliate dni plynú pomaly. Počas siesty sa ukryjete v chladom kamenom dome za zavretými okenicami. Všadeprítomný je zvuk cikád.

Neodmysliteľné sú niektré kusy nábytku – príborník, či veľký „kredenc“ s patinou veku, prútené či kovové kreslá s filigránmi. Charakteristický tvar majú aj provensálske jedálenské stoličky.

Ak nájdete na trhu príborník z masívu a máte v krvi renovátora, nič vám nebráni dotvoriť si ho podľa svojich predstáv pomocou kriedových farieb!

Sviežosť francúzskym vidieckym príbytkom dodajú bujné kvety, pokrývajú pergoly vytvárajúce tieň pre letné sedenie v záhrade. Až sa čudujete, ako je to možné, že im slnko nezoťalo svojou silnou žiarou hlávky. A preto veľmi dobre doplnia tento štýl presklené vázy s kvetmi. Je len na vás, či si dožičíte kyticu živých kvetov, alebo umelé či sušené kvety do vázy.

Provensálsko sa jednoznačne spája aj s levanduľou, preto nepochybíte ani levanduľovými doplnkami. V prípade kredencov, či príborníkov to môžu byť srdiečka, či iné visačky na úchytky s levanduľovou výpňou. Prinesiete si tak do svojho príbytku kúsok provensálskej vône!

Zobrazených 1–12 z 97 výsledkov