Machový obraz

Výrobu machovej steny si naplánujte, kľudne si obraz na podklad predkreslite. Polepíte všetko machom a pôvodnú skicu nik neuvidí 🙂 V každom eshope s predajom machu je odhad, koľko machu je potrebné na memší, či väčší machový obraz, alebo na meter štvorcový machovej steny.

Machy aj lišajníky dostanete v rôznych odtieňoch zelenej, ale aj v nádherných jesenných farbách – bývajú zafarbené potravinárskym farbivom a preto sú neškodné. Machy sú stabilizované, to znamená, že by sa vám nemali vysušiť a netreba ich ani polievať. Čistenie je možné pomocou fému, občas machový obraz / machovú stenu zo vzdialenosti 20-30 cm prefúkate a zbavíte prípadného prachu.

Chceli by sme vás povzbudiť, tvorba machového obrazu nie je vôbec ťažká. Potrebujete len rám, na ktorý budete lepiť chumáčiky machu, či lišajníkov. Obľúbené sú kruhové rámy na machové obrazy, ale zúžitkovať môžete ľubovoľný rám na obrazy alebo fotografie, ak z neho vyberiete sklíčko.

Na lepenie môžete používať tavnú pištol a lepidlo v tyčinkách – čo nemusí byť najpríjemnejšie, keďže roztavené lepidlo je horúce a vy potrebujete kúsky machu do neho zasadiť,  jeho spotreba na väčší obraz by bola vysoká. Obľúbené sú preto špeciálne lepidlá na machy, ktoré sú pastovité, biele, po zaschnutí priesvitné a ich výhodou je rýchle schnutie. Tavnú pištoľ však nezavrhujte, môžete pomocou nej nalepiť rôzne kamienky, sušené kvietky, konáriky.

Zobrazených 1–12 z 97 výsledkov