Machová stena

Chceli by sme vás povzbudiť, tvorba machového obrazu nie je vôbec ťažká. Potrebujete len rám, na ktorý budete lepiť chumáčiky machu, či lišajníkov. Obľúbené sú kruhové rámy na machové obrazy, ale zúžitkovať môžete ľubovoľný rám na obrazy alebo fotografie, ak z neho vyberiete sklíčko.

Na lepenie môžete používať tavnú pištol a lepidlo v tyčinkách – čo nemusí byť najpríjemnejšie, keďže roztavené lepidlo je horúce a vy potrebujete kúsky machu do neho zasadiť,  jeho spotreba na väčší obraz by bola vysoká.

Obľúbené sú preto špeciálne lepidlá na machy, ktoré sú pastovité, biele, po zaschnutí priesvitné a ich výhodou je rýchle schnutie. Tavnú pištoľ však nezavrhujte, môžete pomocou nej nalepiť rôzne kamienky, sušené kvietky, konáriky.

Očarili vás machové obrazy alebo celé machové steny? Tento trend sa nebadane vplížil do príbytkov aj do kancelárií, obrazy z machu pripomínajú 3D pohľad na les. Ak si zadáte do googlu „moss art“ nájdete mnoho inšpirácií, kde sú okrem machov, lišajníkov a vetvičiek použité aj rôzne sušené kvety, listy, kamienky. Vytvárate si tak kúsok prírody, kúsok prirodzeného lesa, kúsok džungle priamo vo svojej obývačke alebo kancelárii.

Zobrazených 1–12 z 97 výsledkov