Art deco kreslo

Art deco časovo možno zaradiť do 20-40 rokov minulého storočia, do medzivojnového obdobia. Umelecké hnutie Art deco prišlo po druhej priemyslenej revolúcii, nadšenie z priemyselného pokroku a tým pádom všade ospevovaných industriálnych motívov vystriedala potreba krásy, kvality a luxusu. Kvalitné a hebké materiály prepracované detaily a línie ako protipóly tvrdosti a príkrosti a škaredosti železných konštrukcií v továrňach.

Art deco štýl ovplyvňoval nielen umenie ale aj architektúru a módu. Spájal v sebe prvky moderných umeleckých hnutí ako kubizmus, bauhaus, secesia, modernizmus a futurizmus. Art deco interiérové kúsky boli odvážne, na tú dobu veľmi moderné, s dôrazom na použité materiály (eben, slonovina, neskôr rôzne leštené kovy). Zároveň zostávali aj funkčné, mali priniesť pohodlie a rozmaznanie.

Rovnako ako kedysi, aj dnes je Art deco štýl interiéru hlavne pre odvážnych. Neprežívajú strach z toho, či nezvyčajné tvary kresiel, sedačiek, či iných nábytkov nevyjdú z módy. Naopak, remeselnú zručnosť a dizajn si s radosťou užívajú. Je to nadčasový štýl pre tých, ktorí majú radi výrazné kúsky, hebké materiály, nečakané spojenia materiálov.

Podobný je aj Glamour štýl.

Zobrazuje sa všetkych 5 výsledkov